Akcia:Lyžiarsky výcvik 2006 2007

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Fotogaléria...

19. marca sa asi každý z nás zobudil o trochu skôr. Počasie nám príliš neprialo, no všetci sme sa stretli ráno nadšene pred školou. Ako druhá skupina v zložení 1.C, 1.D a 1.E sme plní očakávania nasadli do autobusov vychystaní na lyžiarsky zájazd.


Časť cesty nám na okná bubnoval dážď, ktorý sa s blížiacim sa cieľom zmenil na sneh. Keď sme vystúpili v Ždiari, cítili sme sa ako v zázračnej krajine. Kopa snehu, ktorý každým dňom pribúdal, čerstvý vzduch a myšlienka na spoločne strávený výlet.


Po príchode sme sa rozdelili do izieb, vybalili sa a hurá na svahy. Tam sme sa rozdelili do skupín pod vedením odvážnych p. prof.: p.Ondejkovej, p. Guľvasa, p. Fuňáka a p. Lengvarského, ktorým by sme sa chceli poďakovať, že to s nami vydržali. No poďakovať by sme sa chceli aj „Dokimu“, ktorý sa staral o všetky naše boliestky a ranky.


Po návrate na penzión nás čakalo nemilé prekvapenie – vypadla nám elektrika. A tak sme si aspoň užili romantickú večeru pri sviečkach. Ďalšie dni prebiehali približne rovnako. Skorý budíček o 7:00 hod., lyžovanie do druhej.4 deň prebehla súťaž v lyžovaní kde každý ukázal čo sa naučil a čo zdokonalil. Hrdinsky a určite aj právom vyhrali Iveta Čandíková a Marko Ladomerský. Večer sa konala sem – tam nejaká tá prednáška a všetky triedy sa postupne predstavili so svojim programom. Za najlepší program bola ocenená trieda 1.E. Posledný večer sa nezabudli predviesť ani profesori, ktorí nás skutočne prekvapili a pobavili. Tento večer prebehla aj súťaž o správne dievča/chlapec. K víťazstve Ivane Hájnikovej pomohla jej šikovnosť a Norovi Hromjakovi kamarát a neskôr aj maskot lyžiarskeho RAK HOLÝ. Chlapci z 1.C sa s ním ochotne podelili aj o svoju izbu. Bol trocha hanblivý, no časom si zvykol aj na spoločnosť a tak nikoho neuštipol.


Posledný deň sa každý zobúdzal s nechuťou na myšlienku odchodu domov. Hoci sa nedalo lyžovať pre husté sneženie, radi sme strávili ešte pár hodín s kamarátmi.


Všetci sme odchádzali trocha unavení, mnohí s novými prezývkami, no určite nie veľmi radi. Veď komu by sa chcelo vrátiť späť a drieť školské lavice? No na lyžiarsky určite nikto z nás nezabudne a spomínať budeme ešte veľmi dlho.


Bindasová, 1.D

Fotogaléria...

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc