Akcia:Lyžiarsky výcvik 2009 2010

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Lyžiarsky výcvik 2010

8. marca bol pred budovou gymnázia veľký frmol. A bodaj by nie, keď sme sa my, druhá várka, čiže kvinta, 1.E a 1.C, tlačili do autobusov. A veru sme sa tlačili. Veď každý si spolu s batožinou ťahal aj veľkú dávku radosti a očakávaní. Hlavne my, kvinťania, ktorí sme na tento deň čakali dlhých päť rokov. A konečne bol tu. Cesta bola napínavá a dlhá. Všetci sme čakali na to, kedy dorazíme do nášho prechodného domova.

Po príchode sme sa zložili u uja Jánošíka a hneď sme si to namierili na svah.

Tu sme sa roztriedili do štyroch družstiev. No nebolo to také ľahké, ako sme si mysleli. Bola to tvrdá skúška ohňom /snehom/, spojená s dlhým šľapaním.

Po roztriedení sme sa začali venovať práci v tímoch. Prvý deň sme si užili pár jázd zadarmo vďaka proferovi Fuňákovi, ktorý sa tentoraz ujal druhého družstva - fuňákov.

Po návrate na hotel nás čakal obedík a po ňom sa začal Jánošík otriasať v rytme hudby šíriacej sa z našej chodby.

Večery sme trávili v spoločenskej miestnosti, kde sme počúvali zákazy, príkazy a neposledne aj pochvaly.

Každá trieda si pripravila osobitný program. Kvinťania hviezdili svojou Popoluškou, baby z céčky paródiou na profesorov a éčkari sa predviedli v súťaži MISS, kde boli finalistky jednoducho neodolateľné :).

Počas prvých dní, keď sme mali nádherné slnečné počasie sme sa poctivo "lyžúvali", no stále častejšie sme naše jazdy končili na jednom mieste: Bufet. Viedli doň všetky cesty.

Počas pobytu choroba skolila zopár dievčat, no na konci bolo vidieť úsmev aj na ich tvárach.

Predposledný deň sme si zmerali sily v slalome na čas, kde nám postavili skutočnú pretekársku dráhu.

Bol to ťažký boj, z ktorého vyšli dvaja víťazi. Z chlapcov to bol Ján Bajus a z dievčat to bola "fuňáčka" Alexandra Višňovská, ktorá ktorým výkonom tromfla aj silnejšie pohlavie. Všetky triedy už predviedli svoj program a tak sa čakalo na ten najlepší - profesorský. A ten veru stál za to. Odovzdávali sa diplomy za najlepšie výkony v lyžovaní, v biliarde, v ping-pongu a zvolili sme si správne dievča a chlapca kurzu . o najlepšie nakoniec sa potvrdilo v scéne našich profesorov: Fuňáka, Lenvarského, Maguru a profesorky Ďurčovej, na ktorú sa môžu nasledujúci účastníci lyžiarskeho jedine tešiť.

Posledný večer a samozrejme aj noc, sme si všetci užili, pretože ráno sme na svah putovali naposledy a po obede sme sa vydali domov.

Päť dní uplynulo veľmi rýchlo. Pre kvinťanov to bol jeden deň za každý rok čakania. Vyplatilo sa. Všetci sme si to užili a domov sme si brali len pekné spomienky a schopnosť rýchlo sa postaviť, keď spadneme. Pretože nie je hanba spadnúť, ale zostať dlho ležať.

Lucia Hrežová, V.AO

Foto: Mgr. Milan Fuňák

Fotogaléria...

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc