Atletický míting “O pohár starosty města Bystřice nad Perštejnem” 5.-7.10.2016

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

V dňoch 5-7.10.2016 sme sa ako tím Gymnázia vo Vranove nad Topľou pod vedením J.Lengvarského a O.Kostelníka zúčastnili medzinárodných pretekov O pohár starostu mesta Bystřice nad Pernštejnem, ktorých sa zúčastnili školy z Česka, Poľska a Slovenska.

Na cesty sme sa vydali už v stredu, síce v daždivom počasí, no v najlepšej nálade. Po deviatich hodinách strávených v autobuse sme boli ubytovaní a uložili sme sa na posledný spánok pred pretekmi. Vo štvrtok sa po slávnostnom otvorení začalo súťažiť vo vysokom nasadení. Spomedzi našich sa najviac blysla Terézia Terifajová - cenný kov si odniesla z každej disciplíny v ktorej štartovala a jej bilancia bola naozaj obdivuhodná- zlato zo skoku do výšky (145cm), behu na 60m (8,89s) a štafety a striebro zo skoku do diaľky (438cm). Okrem Terezky boli úspešní aj Patrik Bindas (ten si odniesol dve zlaté medaily - zo skoku do výšky, kde prekonal latku vo výške 170cm na prvý pokus a štafety a na konto si pripísal aj 4.miesto z behu na 100m) a Ľubomír Hajník (v skoku do diaľky zvíťazil so 603cm a triumfoval aj ako finišman v štafete). Stálym fenoménom bol Adrián Baran - znova všetkých svojich súperov prevrhol o niekoľko metrov a okrem zlata z vrhu 5kg guľou (16,92m) pridal aj bronz zo skoku do výšky za 165cm. Zlatá bola aj Katka Karasová, ktorá pekne rozbehla štafetu. Druhým miestom potešila aj Katka Kochanová v guli, keď vrhla 8,86m. Strieborný bol aj Matúš Miškovič, keď s naším Patrikom Bindasom prehral boj o prvenstvo v skoku do výšky len na pokusy. V behu na 800m sme tiež ukázali absolútnu dominanciu, keď po fantastickom výkone obsadila druhú priečku Viktória Ivanovová (3:10,58) a bronzovú Lýdia Tarkaničová (3:14,37). Okrem „osemstovky“ je potrebné vyzdvihnúť aj chlapčenský skok do výšky, kde patrili prvé tri miesta našim. Dôležitými zložkami nášho tímu boli však aj ďalší členovia tímu, ktorí podali výkony na hranici svojich možností a mnohí dosiahli aj na osobné maximá. Tými boli Marián Baran (skok do diaľky), Ondrej Ladomirják (1500m), Patrik Jakubov (100m, skok do diaľky), Matej Mušák (1500m)a Jakub Mušák (1500m a skok do diaľky) a z dievčat Viktória Šustová (800m), Kristína Lazúrová ( vrh guľou, skok do výšky), Nikola Mihalčinová (60m a skok do diaľky) a Soňa Kolcunová (vrh guľou). Samozrejme nesmieme zabudnúť na Frederika Dudáša, ktorý sa osvedčil ako naša morálna opora a fotograf.

Skvelou súhrou sme tak dosiahli na víťazstvo v kategórii SŠ a od tej chvíle patrí našej škole okrem ušatého pohára pre víťaza aj putovný pohár starostu mesta Bystřice nad Pernštejnem.


Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc