Coca-Cola školský pohár 2005

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Futbalové družstvo našej školy pripravilo pre nás (našu školu) historický športový úspech, keď sa hneď v 1. ročníku súťaže Coca-Cola Školský pohár stalo jeho víťazom.

Klikni pre zväčšenie

Do dlhodobej súťaže, ktorej garantom bolo MŠ SR a hlavným sponzorom Coca-Cola, sa od apríla 2005 zapojilo 747 škôl z celej SR rozdelených do 32 skupín. V našej šarišsko-zemplínskej skupine, ktorú naši chlapci vyhrali, bolo 32 družstiev. Ďalšími vyraďovacími zápasmi postúpili cez Giraltovce a Prešov do záverečného finálového turnaja medzi 8 najlepších celkov. Finále sa uskutočnilo 26.-28.6.2005 v Národnom tréningovom centre SENEC v dvoch štvorčlenných skupinách. Svoju skupinu naši futbalisti po dramatických súbojoch vyhrali a postúpili do finále, kde sa stretli s víťazom druhej skupiny – Fiľakovom. Po nerozhodnom výsledku 1:1 sme zápas vyhrali na pokutové kopy 5:4 a odniesli si okrem pohára pre víťaza aj putovný pohár, medaily a poukaz na pobyt v NEMECKU, spojený s návštevou bundesligového zápasu, tréningových centier a štadiónov, kde sa budú konať budúcoročné MS vo futbale. Okrem toho chlapci ako víťazi obdržali aj dve sady dresov, trenírok, štulpní, chrániče a cestovné tašky – všetko značky PUMA v hodnote 70.000 korún.

O tretie miesto bojovala Bratislava so Starou Turou a zápas taktiež po nerozhodnom výsledku 0:0 na pokutové kopy vyhrala Stará Turá.

Okrem ubytovania a pobytu v príjemnom prostredí Slnečných jazier chlapci navštívili aj večernú Bratislavu, jej Staré mesto a hudobné podujatie Kultúrne leto. Cesta domov bola spojená s oslavami titulu, spevom, radosťou, slávnostnou večerou a spríjemnená množstvom gratulácií, ktoré hráči a ich vedúci prijímali formou telefonátov a SMS-iek.Klikni pre zväčšenie

Klikni pre zväčšenie

Klikni pre zväčšenie

Klikni pre zväčšenie

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc