Gymnazisti na celoslovenskom kole súťaže Festival vedy a techniky

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

V dňoch 8. až 11. novembra sa žiačky K. Košalková a B. Kováčová zúčastnili celoslovenského kola súťaže Festivalu vedy a techniky v Bratislave. Svoj vedecký projekt oproti projektu na krajskom kole pozmenili k lepšiemu – dokázali zvýšiť účinnosť zariadenia, ako aj jeho využiteľnosť. Zmenila sa aj forma prezentácie projektu. Súťaž bola vyvrcholením Týždňa vedy a techniky 2015 na Slovensku. Svoj vedecký projekt obhajovalo pred porotcami, ale aj pred veľkým množstvom návštevníkov vyše 75 jednotlivcov či súťažných tímov zo Slovenska a ďalších tímov zo zahraničia.

Možnosť zúčastniť sa na Festivale vedy a techniky bola motiváciou a príležitosťou otvoriť sa novým inšpiráciám, priateľstvám a tvorivosti. V rámci programu festivalu boli pre všetkých účastníkov pripravené diskusie s odborníkmi pôsobiacimi nielen doma, ale aj v zahraničí. Na Festival vedy a techniky prijali pozvanie aj mladí výskumníci z Belgicka, Španielska a Česka, ktorí našli inšpiráciu v mnohých našich projektoch.

Vo svojom voľnom čase sme spoznávali krásy nášho hlavného mesta. Navštívili sme sídlo nášho prezidenta a pochutili sme si na horúcej čokoláde s novými priateľmi. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať nášmu profesorovi Ing. Jánovi Motešickému za jeho podporu, starostlivosť, milé a povzbudzujúce slová. Vďaka patrí aj našim priateľom, ktorí nám pomohli a držali nám palce.Barbora Kováčová

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc