Gymnazistom sa podaril postup na celoslovenské kolo FVAT 2017

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Dňa 13.októbra 2017 sa žiaci štátneho Gymnázia vo Vranove nad Topľou, Gabriel Paľko, Janka Motešická a Matej Gajdoš, zúčastnili krajského kola Celoštátnej súťažnej prehliadky vedeckých a technických projektov – Festival vedy a techniky (FVAT).

Všetci traja mali projekt z oblasti prírodných vied. Súťažiaci museli zaujať inovatívnou myšlienkou, realizáciou vlastného výskumu a zároveň museli vedieť prezentovať výsledky svojej práce pred verejnosťou, porotou s vlastným posterom (často v anglickom jazyku). Na krajskom kole sa zúčastnilo 116 súťažiacich. Súťaž je známa tým, že z celoštátneho kola každý rok niekoľko projektov postupuje do prestížnych medzinárodných súťaží, ako sú napríklad I-SWEEEP, Intel Isef, Castic a Eucys.

Gabo a Janka získali za svoje projekty postup na celoštátne kolo. Úspešne zavŕšili rok práce počas svojho voľna a prázdnin v laboratóriách UPJŠ Košice. Podujatie sa koná 9. až 11. novembra 2017 v Inchebe (Bratislava), kde sa očakáva prezentácia v anglickom jazyku. Matej, ako nováčik, nesklamal a ukázal, že je v ňom obrovský potenciál do budúcnosti a verím, že o ňom budeme ešte počuť.

Projekty boli vypracované aj vďaka výbornej spolupráci našej partnerskej školy UPJŠ Košice – Ústav biofyziky, kde sme mali možnosť využiť nadštandardne vybavené laboratóriá a ľudský potenciál.

FVAT organizuje AMAVET a je Slovenským národným kolom súťaže Európskej únie pre mladých vedcov. Ďakujem nielen za skvelú reprezentáciu nášho gymnázia, ale aj mesta Vranov nad Topľou.


Fvat2017.jpg

Jan Motešický, učiteľ fyziky a informatiky

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc