Imatrikulácia prvákov 2009

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Uchaľák 2009

V stredu 18. novembra sa v školskej jedálni štátneho Gymnázia vo Vranove nad Topľou uskutočnila imatrikulácia tohtoročných prvákov. V tomto školskom roku nastúpilo do piatich tried prvého ročníka gymnázia 132 žiakov. Organizátormi večera sú každoročne ich starší a skúsenejší kolegovia – tretiaci, ktorí sa musia postarať o občerstvenie pre všetkých 220 hostí, hudbu, kultúrny program a samozrejme aj o dobrú zábavu.


Samotný imatrikulačný večierok, študentmi nazývaný aj Uchaľák, sa začal slávnostným príhovorom riaditeľa Gymnázia vo Vranove nad Topľou, RNDr. Mirona Blaščáka, v ktorom prvákom pripomenul, aký je život študenta krásny, ale tiež náročný. Odovzdaním pamätných listín a podpisom v kronike školy boli oficiálne prijatí do nášho študentského cechu. Ďalej zábava pokračovala kultúrnym programom. Všetkých prítomných príjemne pobavila scénka z lekárskeho prostredia, veselé iluzionistky alebo upravená forma notoricky známej rozprávky O Šípkovej Ruženke. Scénky sa striedali so súťažami, ktorými sme poriadne otestovali šikovnosť a vynachádzavosť našich prvákov. V mnohých prípadoch museli podstúpiť aj skúšku odvahy, keď z nádoby plnej horčice museli vyťahovať rôzne predmety alebo vyskúšať hustotu vlastnoručne vymiešaných bielkov nad svojou hlavou. Večer neskôr pokračoval v štýle tanečnej zábavy, kde sa mohli neoťukaní prváci lepšie zoznámiť so svojimi spolužiakmi. O hudbu sa postaral perfektný DJ (t.j. diskdžokej) z našich radov.


S priebehom celého večera sme boli my tretiaci nadmieru spokojní. Veríme a zároveň sme radi, že sa všetci naši hostia dobre cítili a že sa nám tohtoročný imatrikulačný večierok vydaril. Imatrikulácia bude určite aj v ďalších rokoch súčasťou študentského života gymnazistov.

Alena Ihnátová, 3.C
Riaditeľ gymnázia veľmi pekne ďakuje svojím kolegom a kolegyniam za super organizáciu IMATRIKULÁCIE a tretiackej "smotánke" za veľmi pekné zvládnutie priebehu večierka a všetko čo ste pripravili pre našich prvákov. Som na Vás všetkých hrdý a teším sa na ďalšie spoločne prežité akcie (stužkové,plesy a ...)

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc