Integrácia očami detí - Nakresli mi pomoc

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Vždy tu budú ľudia, ktorí potrebujú pomoc...

Vždy tu budú deti, ktorým úsmev kazí bolesť, strach alebo nedostatok niečoho...

A vždy tu budeme MY, ktorí dokážeme podať pomocnú ruku...

Pomoc, pochopenie, úsmev a priateľstvo sú hodnoty, ktoré môžeme všetci nezištne ponúknuť. Preto sú základom medzinárodného projektu INTEGRÁCIA, ktorý zastrešuje viacero charitatívnych aktivít a súťaží. Nás zaujala najmä výtvarná súťaž „Integrácia očami detí“, do ktorej sme sa už 2. rok úspešne zapojili. 13 prác z našej školy bolo vybraných na putovnú výstavu (napr. v OC Max v Prešove), pričom kresba Frederiky Senkovej (3.C) získala aj 2.miesto v 2.kategórii, čím pre našu školu vybojovala 40 lístkov na úžasný koncert. Ten sa uskutočnil 1.10.2014 v športovej hale v Prešove a svojím spevom ho naplnili také celebrity, ako Dara Rolins, EGO, Desmod, Celeste Buckingham, Tina, Kali a mnohí ďalší. Akciu moderovali Leoš Mareš a Katka Brychtová a mali sme možnosť spoznať aj hlavnú, zakladajúcu osobnosť tohto projektu - pána Mgr.Slavomíra Krafčáka.

Vybraným zdravotne postihnutým deťom tu boli odovzdané hodnotné dary od sponzorov, napr. invalidný vozík či poukazy na liečebné pobyty, rovnako boli vyhlásené výsledky všetkých súťaží projektu.

Myšlienka spájať deti bez rozdielu je úžasná. Rovnako ako atmosféra počas poslednej piesne (EGO - Žijeme len raz), kedy všetkých 6000 detí - účastníkov koncertu - skákalo, spievalo a tešilo sa. Tá sila, jednota a radosť nás bude sprevádzať aj naďalej. A už teraz sa tešíme na vyhlásenie ďalšieho ročníka súťaže...:)


Veronika, Zuzana a Renáta z Gymnázia vo Vranove n.T.

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc