Mikuláš na gymnáziu 2010

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Mikuláš na gmnáziu
Dňa 6.12.2010 sa na Gymnáziu vo Vranove nad Topľou uskutočnila Mikulášska burza, ktorú pripravili študenti gymnázia a zároveň členovia KMD pre Unicef. Burza prebiehala v priestoroch pred školskou jedálňou, kde bol postavený stánok. Tu si mohli profesori a študenti zakúpiť produkty s logom Unicef a taktiež aj ručne pripravované mafiny a perníky, o ktoré sa postarali členovia KMD.

Kým prebiehala burza, v priestoroch školskej jedálne sa premietala prezentácia „Školy v Afrike“, ktorú si tiež pripravili mladí dobrovoľníci. Cieľom tejto prednášky bolo ukázať študentom, že v rozvojových krajinách nie je štúdium samozrejmosť. Oboznámili sa s režimom týchto krajín a dozvedeli sa nové informácie. Aj vďaka tejto prezentácii sa vyzbierala pekná suma, ktorá je určená na riešenie práve tohto problému.

Celú akciu sprevádzalo motto: „Staň sa aj ty Mikulášom!“. Dobrovoľníci KMD pre Unicef touto zbierkou pomohli nie len deťom v Afrike, ale ukázali študentom Vranovského gymnázia pocit nezištnosti. Celá akcia mala presne taký úspech ako členovia KMD očakávali.

Samozrejme, toto nebola posledná takáto akcia. Vranovskí dobrovoľníci už teraz chystajú ďalšie akcie na pomoc ľuďom z rozvojových krajín.


Jana Loukotová, členka KMD a Denisa Halandová


<fb:like></fb:like>

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc