Mikuláš v Škôlke na Sídlisku II - 6.12.2012

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Sviatok sv. Mikuláša je výnimočnejší ako ostatné sviatky. Sv. Mikuláš je najpopulárnejší najmä u tých najmenších . Prináša do domu radosť a pocit očakávania, každoročne presne v ten istý deň- 6. decembra. Je akýmsi symbolom blížiacich sa Vianoc...keď žiaria nedočkavé tváričky detí, keď na oknách čakajú vyčistené čižmičky, keď vidíte po meste pobehovať splašených ujov v červenom, s hustou bielou bradou...

U tých starších je tento sviatok tiež obľúbený, pretože: ,, Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa.“ Aj keď je tento výrok osvedčený viac u žiakov ako u učiteľov, študenti z nášho Gymnázia, z triedy I.C tentokrát naozaj nezasadli do školských lavíc.

Pod vedením PhDr. Márii Kočišovej a Mgr. Ivety Pribulovej si pripravili zaujímavý mikulášsky program a navštíviliMŠ na Sídlisku II. Nechýbali anjelici, čerti, princezné či princovia, dokonca aj snehuliak. Čarovný zvonček oznámil deťom príchod Mikuláša, na ktorý netrpezlivo čakali. Deti privítali Mikuláša básničkami, pesničkami, riekankami, no ani naši študenti sa nedali zahanbiť a pomocou gitary zaspievali známe koledy. Mikuláš rozdal deťom sladké balíčky a pochválil za pekný program. Detské očká žiarili radosťou, ale niektorých, hlavne tých najmenších, poriadne vystrašili aj naši čertíkovia. Takže Mikuláš ,príď o rok zas.

Júlia Ajbenová, I.CMikulaszs20121a.jpg


Mikulaszs20121b.jpg


Mikulaszs20121c.jpg

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc