Nedeľa môže byť aj turistická - 7.6.2015

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Niektorí doma leňošia pri „telke“ a užívajú si voľný deň, iní ho trávia pri knihe či s rodinou. Nedeľa by predsa mala byť o oddychu. Avšak žiaci 2.A z Vranovského gymnázia oddychujú aktívne. Pod vedením triedneho učiteľa Ing. Jána Motešického a s pomocou študentskej rady gymnázia, zorganizovali už po druhý krát Turistickú nedeľu. Celé podujatie v prekrásnu nedeľu 7.6.2015 otvorila pani zástupkyňa PhDr. Zuzana Dragulová, PhD..


Trasa od gymnázia až do Vyšného Kazimíra mala 5,25 kilometra a aj pri priaznivom počasí dala mierne zabrať. Nebola to však len obyčajná prechádzka. „Áčkari“ si totiž dali záležať na tom, aby cesta nebola len taká nudná túra po horúcom slnku. Cesta bola sprevádzaná indíciami a otázkami, ktoré pomohli s hľadaním pokladu. Taktiež po trase boli rozmiestnené stanovištia s rôznymi zaujímavými súťažami.


Spolu bolo odovzdaných sedem ocenení v podobe darčekových balíkov. Okrem iného, bolo možné zažiť jazdu na koni či previezť sa na štvorkolke. Tu môžem s čistým svedomím povedať: Kto nezažil o veľa prišiel. Tí, ktorí sa chceli schladiť si pokojne zaplávali, pretože na rozdiel od minulého roku, sa cesta končila v novom rekreačnom areáli Lysej hory. Zúčastnení môžu za dobrú atmosféru poďakovať nielen gymnazistom, ale aj vedeniu rekreačného areálu Lysej Hory, ktorá hostila „turistov“, a tiež sponzorom, ktorí nám pomohli naplniť darčekové tašky pre víťazov. Samozrejme ďakujeme všetkým zúčastneným učiteľom, spolužiakom z ďalších tried (aj tým, čo nás prišli podporiť až do areálu), ale aj rodičom a ich priateľom.


A ak ste tento rok zmeškali, zostáva len dúfať, že aj na budúci rok nájdu žiaci dostatok elánu na organizáciu minimálne podobných akcií.


(Pe-Ta)Turned2015.jpg

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc