Projekt:Socrates program Comenius 1.1

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Gymnázium vo Vranove nad Topľou sa v júli 2004 zapojilo do projektu financovaného z fondov Európskej únie prostredníctvom Národnej kancelárie Slovenskej republiky.

Koordinátorská škola projektu je IKSO z Denderleeuw v Belgicku a celkovo sú do projektu zapojené štyri školy s SOŠT Louny, Česká republika a Ceceli Lisesi Ankara, Turecko. V druhom a treťom roku trojročného cyklu sa predpokladá pristúpenie ďalších dvoch škôl z mesta Caltanissetta v Taliansku a mesta Cádiz v Španielsku. Téma projektu je "Sustainable development across Europe" Udržateľný vývoj v Európe ) a je zameraný na prieskum stavu životnej úrovne a prostredia komparatívnou metódou.

V rámci projektu sú realizované aj projektové stretnutia, z ktorých sa prvé konalo v novembri 2004 v meste Louny v Českej republiky. V dňoch 15.-19. apríla 2005 sa uskutoční druhé projektové stretnutie vo Vranove nad Topľou, kde sa stretnú siedmi učitelia a jedenásti študenti z partnerských škôl. Projekt zahŕňa využitie vedomostí z rôznych predmetov a keďže komunikačným jazykom je anglický jazyk, študenti sa zdokonalia v písomnej forme jazyka a aj praktickej konverzácii.

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc