Stretnutie so seniormi 2013

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Dňa 17.10.2013 sme sa v rámci mesiaca úcty k starším rozhodli pre pomoc miestnemu domovu dôchodcov. Hoc len malým gestom ako napríklad natretím plota, uprataním knižnice a porozprávaním sa s dôchodcami a tak možno zdvihnúť im náladu.

Štvrtok ráno sme sa v doprovode pani profesoriekPhDr. Márie Kočišovej a PaedDr. Evy Klapákovej premiestnili v pracovnom oblečení a náradím v rukách do objektu domova dôchodcov, kde nás vrúcne privítal riaditeľ a bývalý profesor gymnáziaMgr. Ján Kuba. Po privítaní sme sa rozdelili na dve skupiny a to na chlapcov, ktorí natierali plot a dievčatá, ktoré pomáhali pri upratovaní knižnice alebo sa rozprávali s dôchodcami. Počas našej práce nás navštívili zvedaví obyvatelia domova dôchodcov, ktorí nás zaplavili množstvom zvedavých otázok. Taktiež prišli aj zdravotné sestry a ponúkli nám niečo sladké na doplnenie energie a teplý čaj na zahriatie. A keď sme dokončili našu prácu dostali sme odmenu a to v podobe grilovaných klobás.

A takto sme po náročnom dni odchádzali s pocitom, že sme týmto gestom aspoň trochu pomohli a zlomili niektoré predsudky voči tomu, akí sú mladí nezodpovední a leniví. Taktiež sme mohli získať iní pohľad na dôchodcov a jeseň života.


Doch13 1.jpg

Doch13 2.jpg

Doch13 3.jpg

Doch13 4.jpg

Doch13 5.jpg

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc