Hlavná stránka

Z Gymnázium vo Vranove nad Topľou

(Rozdiel medzi revíziami)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Riadok 247: Riadok 247:
|- valign="top"
|- valign="top"
|style="border: 1px solid gray;padding-left:1em;padding-right:0.5em;padding-bottom:0.5em;" width="40%"|
|style="border: 1px solid gray;padding-left:1em;padding-right:0.5em;padding-bottom:0.5em;" width="40%"|
-
===Gymnázium otvorilo svoje brány verejnosti===
+
Vianoce sú najmagickejším obdobím v roku a hlavne časom prekvapení. Jedno také pripravili študenti 2.A triedy pre tretiakov zo Základnej školy Sídlisko II. Dňa 20.12. sa premenili na čertov a anjelov a so zaujímavým programom, zábavnými hrami a darčekmi vyrazili rozdávať radosť. Veď aké by to boli sviatky bez sladkostí, hračiek a veselosti? Deti boli úžasné a na oplátku nás tiež obdarovali krátkym programom a veselým smiechom. Najväčšiu radosť však máme z toho, že sme si našli nových kamarátov... Veríme, že sa na podobnej akcii znova stretneme a ktovie – možno nás budú nasledovať aj v štúdiu na gymnáziu 😄😄
-
 
+
-
Dňa 14.12.2015  sa na Gymnáziu vo Vranove nad Topľou uskutočnil Deň otvorených dverí 2015 pre žiakov 9. ročníka ZŠ, pozvaných hostí – predovšetkým úspešných absolventov vranovského gymnázia, priateľov školy a širokú verejnosť. V úvode sa k prítomným prihovorila riaditeľka školy PhDr. Zuzana Dragulová, PhD.,  žiačky III.C v prezentácii predstavili školu.
+
-
 
+
-
Aktivity v rámci  DOD 2015 prebiehali v dvoch sekciách – pre žiakov 9. ročníka ZŠ a v sekcii pre gymnazistov.  Hlavným hosťom DOD 2015  bol prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., rektor UPJŠ a bývalý absolvent vranovského gymnázia, ktorý viedol prácu s gymnazistami v oddelení fyzika. Honorárny konzul Ukrajiny a filantrop Stanislav Obický prijal možnosť rozprávať sa s gymnazistami o dobrovoľníckej práci a pomoci ľuďom v núdzi. Doc. Ing. Iveta Vasková, PhD. – dekanka hutníckej fakulty TU Košice s tímom doktorandov pracovala so záujemcami o metalurgiu  z radov gymnazistov. Primátor mesta Vranov nad Topľou Ing. Ján Ragan, diskutoval s gymnazistami v oddelení ekonomika - manažment o riadení mesta a funkcii primátora, v tomto oddelení vystúpil prostredníctvom videokonferencie p. Filip Popovič s témou vrcholové riadenie súkromnej spoločnosti. V oddelení dejepisu prezentovali hostia Ing. A. Kobielski, riaditeľ MsDK a JUDr. M. Gešper, člen Matice slovenskej témy z regionálnych dejín – vodný hrad a osobnosť Dr. C. Daxnera. PaedDr. Ľubica Nováková, špecialista na personalistiku akciovej spoločnosti Bukóza Holding spolu s RNDr. Ivetou Sovákovou, vedúcou študijného oddelenia UPJŠ Košice a tímom z TUKE riešili s gymnazistami problematiku voľby povolania, pracovných a študijných možností. 
+
-
 
+
-
Ďalší hostia, Ing. František Marcinčin z oddelenia školstva PSK, prednosta MsÚ, Mgr. A. Krišanda, vedúca oddelenia školstva MsÚ PaedDr. M. Lapčáková, riaditelia OA a ZŠ, členovia rady školy si prezreli gymnázium a diskutovali o jeho premenách v čase.
+
-
 
+
-
Pre sekciu  žiakov ZŠ pripravili  gymnazisti a ich pedagógovia v odborných učebniach a laboratóriách 16 oddelení s tvorivými a netradičnými aktivitami jednotlivých vyučovacích predmetov. Na deviatakov  čakal pestrý program, z ktorého si mohli vybrať 3 oddelenia: mohli vidieť rôzne fyzikálne javy a malú vodnú elektráreň, ktorú zhotovili žiaci gymnázia, gymnazisti pomocou interaktívnej techniky vysvetlili deviatakom 10 dôvodov, pre ktoré treba študovať na gymnáziu nemčinu, chemici si pripravili záhadné pokusy, v akcii sa predviedol aj gymnaziálny robot-had, v učebniach znela konverzácia v angličtine a mnoho ďalšieho.  Gymnazisti prevádzali svojich bývalých spolužiakov po škole a deviataci mali možnosť viesť s nimi neformálne rozhovory.
+
-
 
+
-
DOD 2015 sa zúčastnilo viac ako 170 deviatakov zo základných škôl.  Na jeho príprave sa spolu s pedagogickým zborom podieľalo viac ako 100 žiakov gymnázia. Celý deň sa niesol v priateľskej atmosfére a veríme, že všetci prežili zaujímavý a inšpirujúci deň.
+
-
 
+
-
 
+
-
*[https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1039660019418657.1073741932.102930186424983&type=3 Fotogaléria...] {{new0}}
+
-
*[http://wiki.gyvv.sk/images/e/ed/Program_DOD_2015.pdf Program DOD 2015]
+
-
 
+
-
 
+
-
 
+
-
''PhDr. Zuzana Dragulová, PhD. riaditeľka školy''
+
-
 
+
-
''Veronika Danková, žiačka 3.C''
+
-
 
+
 +
[https://www.facebook.com/gymvv/?ref=nf&hc_ref=ARSyz9kDo_oFajwpczjg6_1pFhjBjqjShj03P7iCE0WWU-AWmgabZOlBr7ol0parJSI Viac...]

Verzia zo dňa a času 07:29, 21. december 2018

Osobné nástroje
Menné priestory
Varianty
Operácie
Navigácia
Aplikácie
Nástroje
Pomoc